Najważniejsze zalety i cechy

Przyjazny dla środowiska, estetyczny, istnieje możliwość wykonania sitodruku, druku offsetowego i złotego tłoczenia, odporny na wysokie i niskie temperatury, przeźroczysty, wytrzymały podczas składania i odporny na zginanie, zgodny ze standardami Amerykańskiej Agencji do spraw Żywności i Leków.

Obecnie projektowanie i produkcja materiałów opakowaniowych zmierza do minimalizowania ich wagi. Żywica polipropylenowa (PP) znajduje szerokie zastosowanie, ponieważ jest lekka, niezwykle wydajna, odporna na ciepło, wodę, wilgoć, pleśń i korozję. Trwała, przyjemna w dotyku, w wielu barwach jest dobrym izolatorem ciepła i dźwięków oraz łatwa do przetworzenia. To jedna z najczęściej eksploatowanych żywic ze względu na jej popularność i używanie w wielu dziedzinach.

PP ekspandowany może być stosowany nie tylko do pakowania różnych owoców, gotowanych potraw, półproduktów, warzyw i tac w supermarkecie. Został również wykorzystany w urządzeniach gospodarstwa domowego, materiałach piśmiennych, produkcji folderów, pudełek na dokumenty, tablic do pisania, ofertówek, sorterów i broszur informacyjnych w opakowaniach bagażu, przemyśle , samochodowym, budowlanym i architekturze. Ponadto stosowany jest do pakowania komputerów, aparatów fotograficznych, szkła, instrumentów precyzyjnych, wyrobów kruchych i wielu jeszcze innych istotnych branżach.